Piesza Pielgrzymka Miłosierdzia Pielgrzymka Rowerowa Piesza Pielgrzymka Miastko - Sianowo Piesza Pielgrzymka Świętych Gór Piesza Pielgrzymka Słupsk - Góra Chełmska

Aktualności

Dzień dwunasty

Sie 12

12 SIERPNIA (ŚRODA) DZIAŁOSZYN - KŁOBUCK (27KM)

Wota

Jedną z pierwszych historii uzdrowienia na Jasnej Górze jest opowieść o matce, która przyniosła na ręku swojego prawie martwego synka i poprosiła Matkę Bożą o cud: „Ty trzymasz Synka na ręku i ja trzymam synka na ręku”. Następnie wykonała gest, jakby chciała chłopczyka podać Matce Bożej. Dziecko cudownie wyzdrowiało! Po pewnym czasie kobieta powróciła do kaplicy z chłopcem trzymanym za rękę, a ten niósł serce ulepione z wosku.


Nowenna - dzień ósmy

Sie 11

I. Wprowadzenie

Po I wojnie światowej w wyzwolonej Polsce cześć dla Królowej Jasnogórskiej jeszcze bardziej wzrasta i staje się powszechna. Do Niej dążą liczne pielgrzymki ze wszystkich zakątków kraju. Przybywają kobiety, aby dziękować za dar wolności, przynoszą Matce Bożej berło i jabłko - insygnia władzy królewskiej.

Różaniec - dzień jedenasty

Sie 11

Konferencja - dzień jedenasty

Sie 11

Maryja ufa miłosierdziu Bożemu. O grzechu przeciwko Duchowi Świętemu.

Wchodzimy w kolejne rozważanie – dzisiaj o braku ufności wobec miłosierdzia Bożego, czyli grzechu przeciwko Duchowi Świętemu, i jednocześnie o Maryi ufającej temu miłosierdziu. Najlepiej w rozważaniach teologicznych wyjść od Pisma Świętego. Podamy też sobie przykłady postaw serca, aby lepiej zrozumieć istotę omawianego grzechu. Na końcu przypatrzymy się Maryi.

Medytacja - dzień jedenasty

Sie 11

Dzień jedenasty

Sie 11

11 SIERPNIA (WTOREK) ZŁOCZEW - DZIAŁOSZYN (46KM)

Apel jasnogórski

Kapitan Władysław Polesiński, pilot, podczas próbnego lotu usłyszał nagle jakby wewnętrzny rozkaz: „Zniż lot, ląduj!” Wylądował szczęśliwie, a po tym, jak wysiadł – samolot eksplodował. Było to o godzinie 21.00.Gdy po powrocie do domu opowiedział swojej żonie o tym wydarzeniu, ona zapytała go, którego to było dnia i o której godzinie to się stało. 

Nowenna - dzień siódmy

Sie 10

I. Wprowadzenie

W roku 1717 obraz Jasnogórskiej Królowej Polski został 
z polecenia papieża Klemensa XI uwieńczony złotymi koronami. Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, 8 września, wybrano na dzień koronacji. W uroczystościach brali udział liczni duchowni, wojewodowie, szlachta i prosty lud.

Różaniec - dzień dziesiąty

Sie 10
© Piesza Pielgrzymka diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej
wykonanie:strony internetowe słupsk