Piesza Pielgrzymka Miłosierdzia Pielgrzymka Rowerowa Piesza Pielgrzymka Miastko - Sianowo Piesza Pielgrzymka Świętych Gór Piesza Pielgrzymka Słupsk - Góra Chełmska

Aktualności

Konferencja - dzień dziesiąty

Sie 10

Maryja broni i ochrania ubogich. O cnocie ubóstwa

Pielgrzymowanie nie jest tylko aktem pobożności, nie jest tylko sposobem na wypraszanie łaski, nie jest jakąś tam formą aktywności duchowej, jest czymś o wiele więcej. Podejmowany wysiłek motywowany religijnie prowadzi nas do rozwoju duchowego, dzięki pielgrzymowaniu możemy doświadczać praktycznie wszystkich stanów ducha obecnych w życiu wiary, od euforii i wzlotów aż po cierpienie i noc duchową.

Medytacja - dzień dziesiąty

Sie 10

Dzień dziesiąty

Sie 10

10 SIERPNIA (PONIEDZIAŁEK) BŁASZKI - ZŁOCZEW (33KM)

Historia pielgrzymek na Jasną Górę

W sierpniu z wielu miast na Jasną Górę ruszają piesze pielgrzymki. Do Częstochowy docierają na obchodzone 15 sierpnia uroczystości święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zwane też świętem Matki Bożej Zielnej. Najstarsza pielgrzymka do Częstochowy, udokumentowana w kronikach, wyruszyła we wrześniu 1626 r. z Gliwic. Była wyrazem wdzięczności za uratowanie miasta przed wojskami duńskimi podczas wojny trzydziestoletniej. Według miejskich legend Maryja rozpostarła wtedy swój płaszcz nad miastem, chroniąc je i zmuszając wrogów do ucieczki.

Nowenna - dzień szósty

Sie 09

I. Wprowadzenie

W roku 1683 wojska tureckie, niszcząc, paląc i mordując, dotarły pod Wiedeń. Zagrożona została cała chrześcijańska Europa. Wówczas papież bł. Innocenty XI wysłał swego posła do Jana III Sobieskiego z prośbą: Synu, ratuj chrześcijaństwo i kulturę Zachodu. Jednocześnie przybyli posłowie niemieccy z błaganiem o ratunek. Polski król nie wahał się.

Różaniec - dzień dziewiaty

Sie 09

Konferencja - dzień dziewiąty

Sie 09

Maryja kształtuje uczniów Jezusa, czyli słuchaj podejmuj decyzję i działaj!

            Myślę, że z pandemii możesz wyciągnąć dla siebie wiele dobrych rzeczy - obserwacji, przemyśleń, decyzji lub po prostu możesz zauważyć coś, na co wcześniej nie zwracałeś uwagi. Myślę też, że jest to dobry czas, żeby zacząć wprowadzać nowe, przede wszystkim dobre nawyki do swojego życia.

Medytacja - dzień dziewiąty

Sie 09

Dzień dziewiąty

Sie 09

9 SIERPNIA (NIEDZIELA) MORAWIN - BŁASZKI (28KM)

Obraz w czasie niewoli

„Już w pierwszych dniach II wojny światowej Niemcy próbowali zbombardować klasztor, licząc zapewne na to, że w ten sposób szybko i celnie uderzą w wyjątkowe dla Polaków miejsce kultu Matki Bożej. Pierwszy nalot, przeprowadzony już 1 września, nie powiódł się. Piloci twierdzili, że w wyznaczonym na szkicach miejscu znaleźli… wielkie jezioro.
© Piesza Pielgrzymka diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej
wykonanie:strony internetowe słupsk