Piesza Pielgrzymka Miłosierdzia Pielgrzymka Rowerowa Piesza Pielgrzymka Miastko - Sianowo Piesza Pielgrzymka Świętych Gór Piesza Pielgrzymka Słupsk - Góra Chełmska

Aktualności

PIELGRZYMKA 2016

Kwi 16

O pielgrzymkę pytaj swojego katechetę lub dzwoń do przewodnika z rejonu

JUŻ JASNA GÓRA

Sie 14

Do tronu Jasnogórskiej Pani dotarła XXXIII Piesza Pielgrzymka Koszalińsko-Kołobrzeska, której tegoroczne hasło brzmiało Błogosławieni czystego serca. Główną intencją była modlitwa w intencji papieża Franciszka oraz biskupów naszej diecezji, a także o powołania kapłańskie i do stanu zakonnego, za ofiarodawców i dobroczyńców pielgrzymki.

            Przez trzynaście dni od sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu pielgrzymowało ok. 500 pątników, którzy przemierzyli 450 km w wyjątkowo  w tym roku upalnym słońcu.

            Nad całością czuwał kierownik pielgrzymki  ks. Tadeusz Kanthak wraz z pilotem, ks. Marcinem Gajowniczkiem i sekretarzem ks. Marcinem Kościńskim. Głównym kwatermistrzem pielgrzymki, odpowiedzialnym również za służby medyczne, był ks. Piotr Kozłowski. Ojciec duchowny, ks. Piotr Skiba, jest autorem tegorocznych konferencji głoszonych podczas drogi. za śpiew odpowiadał ks. Arek Oslislok. Pomocą w pielgrzymce służyli ks. Piotr Świątkowski i Łukasz Kwiatkowski.

            Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy wspierali nas duchowo i materialnie. W sposób szczególny dziękujemy pielgrzymom z Grupy Złotej za modlitwę.

 

Pielgrzymi

ŚWIADECTWO PIELGRZYMOWANIA

Sie 16

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że nie potrzebowałem dużo czasu na podjęcie decyzji, czy aby na pewno chcę jechać, a właściwie iść na pielgrzymkę. To była raczej szybka decyzja, której absolutnie NIE żałuję. Czasami takie "spontany" są najlepsze.

           

ŚWIADECTWO

Lip 15

 

Na  pieszej pielgrzymce do Częstochowy byłem dwa razy.  Pierwsza różniła się od drugiej zasadniczo.. W czasie drogi najbardziej urzekło mnie to że młodzi ludzie potrafią się modlić nie tylko w tradycyjny sposób ale i poprzez śpiew i pomoc bliźniemu.  Najpiękniejsze na pielgrzymce jest to że kilkadziesiąt ludzi potrafi stworzyć wspólnotę. 

Wspólnota zawiązana na pielgrzymce stanowi dowód żywego Kościoła i jego ciągłego rozwoju. Razem potrafiliśmy chwalić Boga tańcem śpiewem i modlitwą, kiedy trzeba było potrafiliśmy razem  trwać w ciszy i spokoju przed Najświętszym Sakramentem podczas wieczornych czuwań. Dolegliwości fizyczne które występują na pielgrzymce często kształtują nasz charakter i siłę woli.

Na pielgrzymkę warto iść chociaż po to by się sprawdzić. Jednak jest to niezwykła przygoda z Panem Bogiem we wspólnocie ludzi młodych i nie tylko.

         Kacper

 

Świadectwa

Maj 22

Cała przygoda z pielgrzymowaniem zaczęła sie bardzo spontanicznie. Nie interesowała mnie piesza pielgrzyma w ogóle, mimo ze wiele znajomych namawiało mnie abym wybrał sie w ta piesza podroż do Częstochowskiej Matki. Decyzje o wyruszeniu na pielgrzymkę podjąłem gdy pielgrzymi w trasie byli juz 3 dzien. Podjąłem ta decyzje ze względu na moja dziewczynę, która bardzo chciała wybrać sie na pielgrzymkę wtedy był to drugi raz kiedy szła na pielgrzymkę.

 

CHUSTA PIELGRZYMA 2015

Cze 07

ZNACZEK 2015

Cze 07

KARTKA Z POZDROWIENIAMI

Cze 02
© Piesza Pielgrzymka diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej
wykonanie:strony internetowe słupsk